Миньор (Перник) спечели с 3:0 (38:36, 28:26, 25:23) изключително оспорван мач срещу Инвестбанк Тетевен Волей в първата среща от финалния плейоф на Висшата лига по волейбол. Серията се играе до две победи, а следващия сблъсък е на 7 май в Тетевен, пише bgvolleyball.com. Така Миньор е на победа от класиране в Суперлигата.

След маратонския първи гейм изглеждаше, че перничани са успели да пречупят съперника си, след като във втората част поведоха с 20:15. Гостите обаче не се предадоха и изравниха при 24:24, за да се реши гейма отново от две точки разлика. Подобна бе съдбата и на третата част. Тогава домакините отново бяха напред с четири точки при 19:15, но в края трябваше да се потрудят, за да затворят мача.