Волейболистите на Миньор (Перник) поведоха еднолично в класирането на Висшата лига след изиграването на мачовете от 5-ия кръг. Перничани спечелиха две точки при гостуването си на Виктория Волей в Пловдив. Миньор поведе с 2:0 гейма след 25:21 и 27:25, но допусна изравняване след 15:25, 22:25. В тайбрека все пак спечелиха с 15:12, но основният нападател на Виктория Стефан Иванов получи усукване на коляното след сблъсък с играч на Миньор през мрежата и трябваше преждевременно да напусне терена, пише bgvolleyball. На негово място се появи диагонала Атанас Дивров, който е юноша на Виктория и е роден през 1998 г.

Миньор (Перник) няма загуба от началото на сезона, като интересното е, че и при другото си гостуване в Пловдив - на Локомотив, спечели също с 3:2. Перничани са и с мач по-малко, като срещата им от първи кръг срещу Пирин Йел-ЛТУ в София ще се изиграе на 20 ноември от 18:30 часа.

С първа победа във Висшата лига се поздрави Изгрев (Ябланица), след като тимът пречупи с 3:2 гейма (29:27, 16:25, 25:23, 25:27, 15:6) Раковски-1964 (Севлиево) в тежък мач. За гостите това бе четвърти мач в пет гейма и трета загуба след тайбрек.

Ценни три точки спечели Локомотив 1926 (Пловдив), който се наложи с 3:1 (25:27, 26:24, 25:19, 25:20) над столичния УНСС. Пловдивчани допускаха доста непредизвикани грешки в началото, но в третия и четвъртия гейм засилиха блокадата си и това им донесе успеха. Страхотно се представи Тодор Динков, който се отличи както на блокада, така и на сервис.

В ранния съботен мач Инвестбанк Тетевен Волей (Тетевен) надигра с 3:0 (25:23, 25:17, 25:20) Черно море БАСК (Варна) в зала "Добротица" в Добрич. Варненци изиграха последния си мач далеч от собствената си зала заради наказанието, което получиха след скандалите в първи кръг.

"Два равностойни отбора, но те бяха по-концентрирани и по-лесно завършваха атаките си", коментира загубата треньорът на Черно Море БАСК Юли Тупанков специално за BGvolleyball.com. "В Добрич всичко беше перфектно и искам да благодаря на домакините, че ни приеха, за да изтърпим наказанието си", добави Тупанков.

Пирин Йел-ЛТУ (София) почива в този кръг.

В класирането води Миньор (Перник) с 10 точки (и с мач по-малко) пред Инвестбанк Тетевен Волей (Тетевен) и Локомотив 1926 (Пловдив) с по 9.