Миньор (Перник) записа първа победа в мъжката волейболна Суперлига. Тимът на Стоян Гунчев се наложи над Арда (Кърджали) с 3:0 (25:15, 25:19, 25:18) в мач от втория кръг.

Георги Първанов, който беше президент на страната в периода 2002-10 година, изгледа мача в компанията на своя брат Петър Първанов, който е президент на пернишкия клуб.

В първите два гейма перничани бяха категорични, като взимаха преднина и затваряха геймовете с разлика. В третата част гостите от Кърджали бяха равностойно до 16:16. В този момент сервисът на домакините се оказа решаващ, като началният удар на Галин Иванов затрудни максимално посрещането на гостите.

Перничани отбелязаха серия от седем последователни точки, като поведоха с 23:16, а това бе достатъчно за спечелването на гейма и крайния успех с чиста победа.