Младежкият национален отбор на България записа трета загуба в четвъртия си мач от Европейското първенство в Чехия и Словакия.

Нашите паднаха от Сърбия с 1:3, след като взеха първия гейм с 25:23. Във втория резултатът бе изравнен след 25:21 за сърбите, а следващите два нашите загубиха с 26:28 и 23:25.

Велизар Чернокожев отбеляза 14 точки и беше най-резултатен за младите "лъвове". Със същия актив завърши и сърбинът Марко Радосавлиевич.

След мача треньорът на българите Николай Желязков заяви, че началото ни е било силно, но определи играчите ни след това като напрегнати и сковани.

По-късно днес българите ще играят срещу Русия (18:30 часа). В класирането води Италия, пред Русия, Франция, България, Сърбия и Словакия.