България започна с катастрофална загуба от САЩ на Световното по волейбол за младежи в Бразилия. Селекцията на Николай Желязков отстъпи с 0:3 гейма (22:25, 18:25, 21:25) в първия си мач от Група "А" в Рио де Жанейро.

От 22:00 часа тази вечер е втората среща на "трикольорите" - срещу Япония, който снощи надделя с 3:2 гейма над домакина Бразилия.

В двубоя срещу САЩ талантите ни играха доста под възможностите си и заслужено претърпяха поражение. Младите "лъвчета" се държаха достойно до средата на всеки от геймовете, но след второто техническо прекъсване американците неизменно натрупваха солиден аванс, който им бе достатъчен, за да се поздравят с категоричния успех.

Най-резултатен за противника бе Тейлър Сандер, който се отчете с 15 точки, а за България 11 направи Николай Пенчев.

САЩ - България 3:0 (25:22, 25:18, 25:21)

Съставът на България: Николай Пенчев, Борислав Георгиев, Златан Йорданов, Венцислав Рагин, Венцислав Трифонов, Жани Желязков, Антон Василиев - либеро (Пламен Драгиев, Добромир Димитров, Илиян Божков, Петър Каракашев)