Младежкият национален отбор по волейбол започна по отличен начин участието си в квалификационния турнир за Световното първенство. Момчетата на Николай Желязков победиха Франция с 3:0 гейма (28:26, 25:23, 25:17). Както е известно, миналата година те спечелиха сребърните медали от Европейското първенство.

Първият гейм бе най-равностоен. В края на частта съперникът поведе с 22:20, но нашите момчета изравниха. До 26:26 отборите се бориха точка за точка, но българите взеха следващите две.

Вторият гейм вървеше точка за точка, като разлика не се получаваше. При 21:21 момчетата на Николай Желязаков показаха по-здрави нерви и триумфираха с 25:23. Третият гейм бе най-лесен за нашите, които поведоха с 16:14 и 23:16, след което затвориха частта при 25:17.

Мачът продължи час и 23 минути и се игра в зала “Христо Ботев” пред около 800 зрители. Срещата бе от група “А” на квалификациите, които се провеждат в София. По-рано през деня Полша разгроми Дания с 3:0 (25:19, 25:14, 25:15) и поведе в класирането. Утре България почива, а следващият ни мач е в петък (20 май) с Дания.

България: Николай Пенчев (16 точки), Борислав Георгиев (1), Венцислав Рагин (8), Венцислав Трифонов (5), Жани Желязков (10), Пламен Драгиев (7), Антон Василиев-либеро (Петър Каракашев, Павел Душков)