Младежкият ни национален отбор по волейбол допусна втора загуба в Група “А” на световното първенство в Бразилия. Играчите на Николай Желязков допуснаха обрат срещу Япония за поражението с 2:3 (25:20, 25:20, 31:33, 18:25, 11:15).

Българският тим спечели първите две части с 25:20, като доминираше в играта, а японците трудно се противопоставяха на атаките на диагонала Жани Желязков.

Във втория гейм азиатците започнаха много силно и поведоха в резултата. Родните национали изравниха резултата и в края на частта дори имаха няколко мачбола, но те бяха спасени. Жани Желязков също отрази няколко геймбола на японците, но съперникът взе гейма с 33:31.

В четвъртата част играчите на Николай Желязков не успяха да се противопостовят на Такаши Декита, Япония доминираше в играта и спечели с 25:18. Азиатциге взеха и тайбрека с 15:11. Декита завърши с 47 точки, най-резултатни в българският тим бяха Николай Пенчев (24 точки) и Жани Желязков (23 точки).

Шансовете на България да влезе в първата осмица в света вече са само теоретични. Това стана възможно след победата на Бразилия над САЩ с 3:1 (25:19, 21:25, 25:23, 25:19). Сега нашите трябва да победят “селесао”, да се надяват на японска победа над американците, а след това и на късмет при въртележката в класирането./БЛИЦ