Младежкият национален отбор на България по волейбол се наложи с 3:1 (26:24, 26:24, 23:25, 25:13) над Испания в контролна среща. 24 часа по-рано, нашите загубиха с 2:3 гейма от същия съперник. Проверките са част от подготовката на европейските ни вицешампиони за световната квалификация, на която България е домакин от 18-и май.

Най-резултатен за трикольорите беше Николай Пенчев с 25 точки. Централният блокировач Венцислав Рагин завърши с 13 точки, а Георги Ризов, който влезе като резерва завърши с 14 успешни отигравания.

Избраниците на селекционера Николай Желязков излизат днес и утре в нови две контроли с връстниците си от Русия. Проверките са от 19:00 часа в зала “Христо Ботев”. Двата тима трябваше да играят и в неделя, но се оказа, че руснаците ще пътуват в същия ден обратно за своята страна. Това ще бъдат повторения на финала от Европейското първенство в Беларус, където руснаците взеха златните медали след 3:1 гейма над българите./БЛИЦ