Националният ни волейболен отбор за младежи спечели и втората си контрола срещу Русия. Момчетата на селекционера Мирослав Живков надиграха връстниците си от "Сборная" с 4:1 гейма (26:24, 22:25, 25:21, 25:19, 15:13) в приятелска среща. Мачът се игра снощи в зала "Скаптопара" в Благоевград, където двата младежки отбора провеждат съвместната си подготовка.

Най-резултатен за България беше Иван Иванов с 19 точки (3 блока и 50% ефективност в атака), а Златко Кьосев реализира 14 точки (1 блок, 52% ефективност в атака, 51% позитивно и 26% перфектно посрещане) за успеха.

Третата контрола между двата отбора, които се готвят за Европейското първенство за младежи през август и септември, е в неделя от 18:00 часа отново в зала "Скаптопара" в Благоевград. След това ще има и четвърта проверка.