Националният волейболен отбор на България за младежи до 20 години тръгна с малко изненадваща загуба на Европейското първенство в Италия. Момчетата на селекционера Мартин Стоев отстъпиха на връстниците си от Белгия с 0:3 (17:25, 19:25, 22:25) в първия си мач от Група II на турнира, игран тази вечер в зала "Пала БКК" във Васто.

Всички срещи от програмата за деня в тази група започнаха с голямо закъснение заради лошото време и бурите в тази част на Апенините. Във втория си двубой младите "лъвове" ще играят срещу Финландия, която стартира със загуба от Чехия с 1:3 гейма. Мачът е днес (18 септември) от 18,30 часа българско време.

Най-резултатни за България станаха Георги Татаров (1 блок, 39% успеваемост в атака и 36% позитивно посрещане) и капитанът Александър Николов (41% успеваемост в атака и 22% позитивно посрещане) със скромните 10 и 9 точки.

За тима на Белгия над всички бе Фере Регерс със 17 точки (2 блока, 1 ас, 58% успеваемост в атака и 93% позитивно посрещане) за победата.