България стартира по най-добрия начин участието си на европейското първенство за младежи в Беларус. Тимът воден от старши треньора Николай Желязков победи домакините с 3:1 гейма (20:25, 25:21, 25:18, 25:18)

След края на мача в залата в Могильов имаше официална церемония по откриването на шампионата, включваща представяне на 12-те отбора, както и песни от местния фолклор. На сцената, в която се превърна волейболното игрище, се появиха духов оркестър, както и танцьори в местни носии. На трибуните в малката, но симпатична зала, имаше много деца, както и войници от беларуската армия. Военните не бяха, за да охраняват, а за да гледат волейбол.

За отличната победа на българите с най-голям принос бе Николай Пенчев с 15 точки, а синът на селекционера Николай Желязков - Жани, също се включи прекрасно и добави 13 точки. Венци Рагин постигна 12 точки, като прави впечатление високата му ефективност в атака - 75%. За съперника от Беларус най-резултатен беше Чарапович с 19 точки.

Утре от 15:00 часа младежките ни волейболни национали играят втория си мач на европейското, който е срещу Италия. "Скуадра адзура" загуби снощи с 2:3 гейма от Испания. /БЛИЦ

БЪЛГАРИЯ - БЕЛАРУС 3:1 (20:25, 25:21, 25:18, 25:18)

БЪЛГАРИЯ: Венци Рагин 12, Борислав Георгиев (капитан)3, Петър Каракашев 1, Николай Пенчев 15, Венци Трифонов 10, Жани Желязков 13, Антон Василев - либеро (Пламен Драгиев 9, Златан Йорданов 1, Добромир Димитров, Станислав Величков, Иван Иванов)
Треньор: Николай Желязков

БЕЛАРУС: Михалоуски 2, Мяшку 12, Драпчински (капитан) 4, Коратс 9, Пранко 9, Чапарович 19, Бидзюкин - либеро (Мартинау, Казлу 1, Чебатару 2, Кавалкин, Парлюкин 1)
Треньор: Ихар Захортсау