Престижен успех над Русия, макар и само в контролен мач, постигнаха днес младежките национали на България, съобщиха от федерацията по волейбол. В приятелска среща, играна в зала Самоков, нашите победиха своите връстници с 3:2 гейма (23:25, 25:19, 25:20, 19:25, 15:5).

В този петгеймов трилър, продължил 109 минути, момчетата на старши треньора Николай Желязков надиграха гостите най-вече с по-добър сервис и по-добро посрещане. Нашите постигнаха цели 8 аса (3 от които на втория разпределител Добромир Димитров) срещу едва 3 за руснаците.

С феноменално посрещане - 91% добро и 45% перфектно - пък се открои Петър Каракашев, като либерото Антон Василиев му акомпанираше съответно със 76% и 41%. С нападението основно се нагърби Николай Пенчев и с успеваемост в атака от 61% той стана топреализатор на срещата с 23 точки.

За Русия с 22 точки се отчете техният диагонал Алексей Плужников. Двата отбора играят още две контроли утре и вдругиден в подготовка за предстоящото Европейско първенство в Беларус./БЛИЦ