Волейболистите на Монтана победиха драматично гостуващия Пирин (Разлог) с 3:2 (23:25, 25:21, 17:25, 25:17, 15:7) в мач от 7-ия кръг и записаха четвърти успех в Суперлигата. Така те се изкачиха на шеста позиция с 10 точки, колкото има и седмият Марек, който е с по-лоши показатели. Пирин пък допусна четвърта поредна и общо пета загуба, оставайки осми с 2 победи и 8 точки на сметката си.

Добруджа 07 (Добрич) пък регистрира трета поредна и общо пета победа в елита, след като спечелиха при визитата си на Миньор (Перник) с 3:0 (25:19, 25:13, 25:18). Така добричлии са втори във временното класиране със 17 точки, но и с мач повече. Миньор остава на предпоследното 11-о място с 1 победа, 6 загуби и 3 точки.

Черно море (Варна) постигна втора победа от началото на сезона, след като надви у дома Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:1 (25:20, 25:23, 22:25, 25:9). Така „моряците“ останаха десети във временното класиране с 2 победи, 5 загуби и 7 точки. Марек пък се смъкна на седма позиция с 4 победи, 3 загуби и 10 точки.