Монтана e първият участник във финалната фаза на турнира за Купата на България по волейбол при мъжете. Волейболистите на Даниел Пеев сразиха у дома Левски с 3:1 (25:19, 23:25, 25:22, 25:13 ) в мач от трети кръг на надпреварата и взеха реванш за загубата от „сините“ преди дни в двубой от първата осмица на Суперлигата.

Домакините стартираха нахъсано и доминираха в първия гейм, печелейки го с 25:19. След това гостите се стабилизирах и играта тръгна равностойно, а в решителните минути на втората част столични се откъснаха с две точки в резултата и взеха гейма с 25:23, за да изравнят резултата.

Левски започна ударно със 7:2 в своя полза в началото на третата част, но Монтана постепенно стопи разликата и направи обрат, за да спечели гейма с 25:22. Това сломи съпротивата на Левски и в четвъртата част домакините бяха пълни господари на полето, печелейки повече от убедително с 25:13, а с това и мача с 3:1 гейма.