Волейболистите на Монтана сразиха като домакини Добруджа 07 (Монтана) с 3:1 (27:29, 25:23, 25:22, 25:20) мач №2 от финалната серия за титлата в Суперлигата и изравниха резултата на 1-1 победи. Шампион ще е отборът, който първи постигне три победи от пет мача във финалната серия, а следващите две срещи са на 9 и 10 април в зала „Добротица” в Добрич.

Воденият от Петър Шопов загуби изключително равностойния първи гейм с 27:29. Тази част приключи с мощна блокада на Вили Чернокожев. Монтана обаче успя да поведе от самото начало на втория гейм и да го спечели с 25:23, изравнявайки резултата. Домакините стигнаха и до пълен обрат след 25:22 в третата част.

В заключителната четвърта част домакините поведоха с 5:2 и запазиха концентрация до самия край, за да спечелят трудно с 25:20. Така Монтана записа първа победа във финалната серия и върна надеждите си за спечелване на титлата.

Резултати, програма и класиране във волейболното първенство - ТУК !!!