Монтана постигна драматична домакинска победа срещу ЦСКА в първи мач от четвъртфиналните плейофи във волейболната Суперлига. В зала "Младост", след повече от 2 часа игра, монтанци извоюваха триумфа с 3:2 (28:26, 19:25, 22:25, 15:11).

Монтана спечели драматично първия гейм с 28:26, наваксвайки три точки пасив. Във втория гейм ЦСКА поведе от самото начало с 4 точки, разлика, която се оказа достатъчна, за да бъде изравнен резултатът. Последва обрат до 2:1 гейма в полза на "червените", а в четвъртия Петър Шопов предприе редица промени, които дадоха ефект и се стигна до тайбрек. В решителната част Монтана пречупи съперника и записа първи успех в серията.

Топ реализатор в мача стана Радослав Парапунов, който заби 22 точки (1 ас, 2 блокади, 53 % в атака) за ЦСКА, а съотборникът му Яни Георгиев добави 17 (4 аса, 52 % в нападение). За домакините 18 точки отбеляза Минчо Минчев (1 блокада, 47 % в атака).

Kласиране, резултати, програма и всичко за волейболната Суперлига - ТУК !!!