Монтана спечели срещу Марек с 3:1 (25:15, 27:29, 25:13, 25:11) в дербито от от 16-ия кръг на волейболната Суперлига. Домакините имаха сериозни кадрови проблеми, но въпреки това, освен във втория гейм, не срещнаха никакви проблеми. В първата част Монтана спечели лесно на 15 точки, но във втората двата тима играеха точка за точка.

Играчите на Даниел Пеев имаха две възможности да затворят гейма, но ги пропуснаха и така Марек изравни резултата в геймовете,пише "Гонг". Това обаче не повлия негативно на домакините и те поведоха с 8:1 точки в началото на третия гейм. До края Монтана продължи да играе на високи обороти и с добри атаки на Минчо Минчев тимът поведе с 2:1 гейма. В последния четвърт гейм Монтана продължи да играе силно, докато димът на Найден Найденов бе разконценриран, допускащ много грешки на сервис и посрещане, а с ас на Златко Кьосев домакините от Монтана затвориха мача.

Монтана има 40 точки, колкото и лидерът в класирането ЦСКА.