Бронзовият медалист от миналия шампионат Монтана започна страхотно новия сезон във волейболната Суперлига при мъжете, след като спечели при визитата си на Левски с 3:1 (25:22, 25:21, 21:25, 25:16) в среща от първия кръг.

Без четирима основни играчи, които напуснаха след края на миналия сезон, Монтана показа, че отново ще бъде сред основните претенденти за челните позиции и през настоящата кампания.

Левски водеше с 8:5 при първата техническа пауза на първия гейм, но допусна обрат и го загуби с 22:25. Гостите спечелиха и втората част с 25:21, а „сините” намалиха изоставането си също след 25:21 в третия гейм. В началото на четвъртата част Монтана поведе с 8:3 и не изпусна инициативата, за да триумфира с 25:16.

Дебютантът Кирил Клетс беше най-резултатен за победата на гостите с 19 точки, а Аспарух Аспарухов добави 15 точки. За Левски Симеон Александров завърши с 14 точки.