Волейболистите на Монтана спечелиха категорично при гостуването си на Миньор (Перник) с 3:0 (25:16, 25:19, 25:19) в среща от междинния 20-и кръг на Суперлигата.

Играчите на Даниел Пеев диктуваха нещата от самото начало и спечелиха първите два гейма без проблеми с 25:16 и 25:19. Миньор започна добре в третата част и поведе с 8:3, но Монтана изравни при 9:9. До второто техническо прекъсване играта се водеше точка за точка, след което гостите взеха превес в резултата и триумфираха след 25:19.

Два кръга преди края на редовния сезон Монтана е на второ място във временното класиране с 16 победи, 4 загуби и 46 точки. Миньор остава десети с 5 победи, 14 загуби, 13 точки и мач по-малко. В следващия 21-и кръг Монтана е домакин на лидера Нефтохимик 2010 (Бургас), а перничани гостуват на Тетевен Волей в събота от 18:00 часа.