“Левски” Волей победи Монтана с 3:0 в изключително драматичен мач. Въпреки че не дадоха гейм на съперника “сините” срещнаха сериозен отпор и доста се измъчиха, докато стигнат до победата.

Домакините започнаха двубоя неубедително като гостите поведоха с 5:2. При първото техническо прекъсване Монтана водеше с 8:6. “Левски” изравни при 10:10, след което двата отбора на няколко пъти си размениха аванс. В крайна сметка второто прекъсване дойде при 16:15 за Монтана. До края на гейма двата тима продължиха да си разменят аванс от една-две точки, като в крайна сметка “Левски” спечели с 25:23.

В началото на втория гейм Монтана отново тръгна по добре и поведе със 7:3, а прекъсването дойде при 8:4. Картината не се промени и до втората техническа почивка, която настъпи при 16:11 в полза на гостите. “Сините” обаче се взеха в ръце и изравниха при 17:17. Равенство настъпи и при 21:21. При този резултат двата тима вървяха точка за точка до 28:28, когато “Левски” Волей все пак взе мача с 30:28.

Изключителна драма имаше и в третия гейм. И в него нито един от двата отбора не успя да наложи превес и до последно резултатът вървеше почти наравно, като ту “Левски” ту гостите трупаха аванс от 1-2 точки. В крайна сметка нещата стигнаха до 26:26 когато “Левски” отново нанесе съкрушителния си удар с две безответни точки взе гейма и мача.