Бразилецът Мурильо Ендрес бе определен за най-полезен играч (MVP) на завършилото световно първенство по волейбол в Италия. Бразилия спечели златните медали, след като на финала разби Куба с 3:0 гейма.

29-годишният волейболист напълно заслужено спечели приза заради постоянната си силна игра по време на целия шампионат. По този начин Ендрес наследи звездата и капитан на Бразилия Жиба, който бе обявен за MVP на миналия Мондиал през 2006 година в Япония. Това е втора награда за Мурильо за най-полезен играч за годината, след като бе определен за такъв и на финалите на тазгодишната Световна лига в Кордоба (Аржентина). Посрещачът завърши първенството с 111 точки, което го нареди на 17-о място сред реализаторите, от които 14 аса и също така и средно 47,90% ефективност в атака.

Иван Перес от Испания стана топреализатор със 173 точки (11 блока и 10 аса). На второ място в тази класация остана капитанът на България Владимир Николов с 168 точки./БЛИЦ