Волейболните ни национали победиха Канада с 3:2 (25:27, 25:22, 21:25, 25:18, 15:11) в мач от Лигата на нациите.
Момчетата на Джанлоренцо Бленджини излязоха в Любляна за своята трета среща през тази седмица.
Преди това „лъвовете“ триумфираха над световния шампион Италия (3:2) и загубиха от домакините Словения (2:3).
WINBET – забавление онлайн с топ игри в Казино (18+)
Същевременно, Канада загуби и двете си срещи в „Арена Стожице“ – срещу Турция (2:3) и срещу Словения (1:3).
Двата отбора се срещнаха преди една година, отново във волейболната Лига на нациите (VNL), а родните волейболисти бяха надиграни категорично (0:3).
Сега обаче нашите взеха реванш за тежкото поражение.
Това бе 4-та победа за лъвовете, с която те изпревариха Турция и вече са 9-и с 11 точки, а Канада е на 15-а позиция със 7. За финалната фаза се класира домакинът Китай, както и първите 7 тима.
Следващият мач на България е утре от 14:00 часа срещу Украйна.
БЪЛГАРИЯ - КАНАДА 3:2 (25:27, 25:22, 21:25, 25:18, 15:11)
БЪЛГАРИЯ: Симеон Николов, Аспарух Аспарухов, Александър Николов, Мартин Атанасов, Алекс Грозданов, Илия Петков – либеро Дамян Колев (Денислав Бърдаров, Стоил Палев)
Селекционер: Джанлоренцо Бленджини