Волейболните ни национали победиха Канада с 3:2 (25:27, 25:22, 21:25, 25:18, 15:11) в мач от Лигата на нациите.

Момчетата на Джанлоренцо Бленджини излязоха в Любляна за своята трета среща през тази седмица.

Преди това „лъвовете“ триумфираха над световния шампион Италия (3:2) и загубиха от домакините Словения (2:3).

WINBET – забавление онлайн с топ игри в Казино (18+)
 

Същевременно, Канада загуби и двете си срещи в „Арена Стожице“ – срещу Турция (2:3) и срещу Словения (1:3).

Двата отбора се срещнаха преди една година, отново във волейболната Лига на нациите (VNL), а родните волейболисти бяха надиграни категорично (0:3).

Сега обаче нашите взеха реванш за тежкото поражение.

Това бе 4-та победа за лъвовете, с която те изпревариха Турция и вече са 9-и с 11 точки, а Канада е на 15-а позиция със 7. За финалната фаза се класира домакинът Китай, както и първите 7 тима.

Следващият мач на България е утре от 14:00 часа срещу Украйна. 

БЪЛГАРИЯ - КАНАДА 3:2 (25:27, 25:22, 21:25, 25:18, 15:11)

БЪЛГАРИЯ: Симеон Николов, Аспарух Аспарухов, Александър Николов, Мартин Атанасов, Алекс Грозданов, Илия Петков – либеро Дамян Колев (Денислав Бърдаров, Стоил Палев)

Селекционер: Джанлоренцо Бленджини