Олимпийската шампионка на двойка скул от игрите в Монреал през 1976 г. Здравка Йорданова и кметът на Монтана Златко Живков наградиха призьорите от първото държавно първенство по волейбол за ветерани, което се проведе през уйкенда в монтанската зала „Огоста”. Победител при мъжете стана първият отбор на София, с играещ треньор легендата на ЦСКА и българския национален отбор Борислав Кьосев.

Подгласници на софиянци станаха отборите на Радомир и Дунав (Русе). При дамите пък шампионската титла спечели Дием (Русе) след успех на финала с 2:1 гейма над сборната формация на "Ботев" (Враца). Тържественото награждаване се проведе в един от ресторантите на хотелския комплекс „Житомир”. От името на Българската федерация за спортисти ветерани Здравка Йорданова, в ролята си на негов председател, връчи на монтанския градоначалник специален плакет, за заслугите му за развитието на волейбола в северозападния регион.