Воденият от Атанас Петров КСМ Екорек (Букурещ) извоюва място в полуфиналите на женското първенство в Румъния, след като спечели българския сблъсък в четвъртфиналните плейофи с Медичина (Търгу Муреш), пише bgvolleyball.com . С Мария Каракашева сред титулярките си, столичанки победиха Радостина Кицигой, Габриела Цветанова и техните съотборнички и във втория мач от серията. След 3:1 (25:27, 25:9, 25:8, 25:14) в Търгу Муреш, Екорек спечели четвъртфинала с 2:0 победи и ще срещне лидера от редовния сезон – вицешампиона Щиинца (Бакъу), в битка за определяне на единия финалист.  “Мисля, че имаме равни шансове,” споделя Петров.  “Но ще бъде по-трудно.  Щиинца е добър отбор и ще има домакинското предимство.“  Медичина пък продължава борбата за разпределяне на местата от пето до осмо.

Динамо Ромпрест (Букурещ) също намери място в полуфиналите.  С Елена Колева в седморката си столичанки победиха като гости Уник (Пиатра Нямц) с 3:0 (25:22, 25:14, 25:23) и също спечелиха серията си с 2:0 победи.  Българският диагонал на Динамо съсипа домакините с постоянните си набези в атака, които блокадата на Уник рядко успяваше да спре.  Съперник на Колева и компания в полуфиналите вероятно ще бъдат шампионките от 2004 Томис (Констанца), където играе Цветелина Заркова.  Първите два четвъртфинални мача на Сирените със СКМУ (Крайова) са насрочени за 23 и 24 март.

В битката за оцеляване в елита Университатя Клуж (Клуж-Напока) на Ивелина Петкова малко изненадващо не успя да се възползва напълно от домакинското си предимство в първите два мача от плейаутната серия с КСМ (Сибиу).  Студентките спечелиха първата среща с 3:1 (26:24, 17:25, 34:32, 25:22), но загубиха втората с 2:3 (18:25, 25:22, 21:25, 25:22, 15:17), след като достигнаха до мачбол.  Така резултатът в серията стана 1:1 победи, а следващите два мача ще се играят в Сибиу на 23 и 24 март.