Три медала за един ден грабна българският треньор по волейбол Георги Събчев. В Люксембург се проведоха финалите за купата на страната във всички възрастови категории при подрастващите. Две от купите отидоха при отбори, водени от бившия мениджър на мъжкия национален отбор на България. Възпитаници на Събчев от волейболния клуб Волей Бартренг (Бертранж) участваха и в още един от финалите, но останаха със сребро.

При младшата възраст юношите на Бартренг триумфираха след драматична победа с 3:2 (14:25, 25:15, 19:25, 25:23, 15:10) над връстниците си от РСР Валфер (Валферданж). Възпитаници на Георги Събчев спечелиха и Купата на Люксембург за деца до 15 години. В тази възрастова категория Бартренг разби Щайнфорт (Клайнбетинген) с 3:0 (25:9, 25:19, 25:21). Във финала за деца до 13 години отборът от Бертранж отстъпи пред Шеф (Дикирх) с 1:3 (25:19, 18:25, 17:25, 18:25) и се задоволи със среброто.