Домакинът на Световното клубно първенство по волейбол за жени Тянджин Бохай спечели бронзовите медали, след като се наложи с 3:1 (25:23, 25:20, 17:25, 25:19) гейма над бразилския Дентил Прая Клубе.

За Дентил цял мач изигра българката Добриана Рабаджиева, която завърши с 10 точки. Това обаче помогна на бразилките да спечелят само един гейм и те пропуснаха шанса си също да вземат първи медал.

Най-голяма интрига имаше в първия гейм, в който играта бе точка за точка през почти цялото време. Серия от добри сервиси на Ли Инин, както и успешна блокада в самия край на гейма помогнаха на Тянцзин да вземе откриващата част с 25:23.

В следващите два гейма двата отбора си поделиха надмощието и ги спечелиха лесно - Тянцзин взе втория с 25:20, а Дентил третия с 25:17.

Интрига имаше и до средата на четвъртия гейм, в който китайките направиха серия от осем поредни точки, за да обърнат от 12:14 до 20:14. След това те нямаха проблеми да затворят мача.

Най-резултатна за победителките бе Ван Ичжу с 20 точки. С 19 завърши Ли Инин. За Дентил 32 точки наниза Тайнара, още 13 прибави Лорена Визел, а Рабаджиева остана с 10.