Националният ни отбор по волейбол победи Италия с 3:2 гейма в тренировъчен мач, игран в Месина. "Трикольорите" поведоха с 2:0 след почти идентично развитие на първите два гейма - 25:22 и 25:22.

Третата част бе много оспорвана, но накрая късмета бе на страната на "адзурите" - 23:25. Четвъртият гейм бе най-краткия и приключи 25:18 за домакините на световното първенство.

Тайбрекът също тръгна равностойно, но избраниците на Силвано Пранди стигнаха първи до 15-ата точка и затвориха двубоя на 11. В мача не взе участие Матей Казийски, който получи едноседмична почивка и в момента тренира индивидуално в София.

Днес двата тима отново ще играят помежду си, а утре от 20 часа е официалната контрола. Цените на билетите за нея е 5 евро./БЛИЦ