Националите ни по волейбол загубиха от Полша с 1:3 гейма (22:25, 13:25, 24:26, 25:21) в последната контрола от гостуването си в град Белхатов.

За разлика от предишните две контроли, този път като титуляр за България игра Валентин Братоев на мястото на Тодор Алексиев. Той направи силен мач и стана топреализатор с 13 точки. Алексиев пък замени Матей Казийски в четвъртия гейм и успя да отбележи цели 10 точки при 77% успеваемост в нападение, информира volleyball.bg.

Посрещането и на двата отбора беше на много ниско равнище, но поляците се възползваха със 7 аса в мача срещу само 3 за България.

Днес възпитаниците на Силвано Пранди се прибират в България, където ще продължат подготовката си за предстоящите световни квалификации в средата на август във Варна. Следващата седмица "трикольорите" ще изиграят също така две контроли в морската ни столица срещу Турция. /БЛИЦ

Съставът на България: Андрей Жеков - 2 точки (0 аса, 1 атака, 1 блокада), Владимир Николов - 3 (1, 2, 0), Матей Казийски - 11 (0, 11, 0), Валентин Братоев - 13 (1, 10, 2), Виктор Йосифов - 6 (0, 4, 2), Христо Цветанов - 7 (0, 5, 2), либеро Владислав Иванов, Тодор Алексиев - 10 (0, 10, 0), Цветан Соколов - 11 (0, 11, 0), Красимир Гайдарски - 2 (1, 1, 0), Светозар Иванов - 2 (0, 1, 1), Иван Станев - 1 (0, 0, 1), Мартин Пенев