Волейболистите от мъжкия национален отбор на България отстъпиха на домакина Словения с 1:2 (25:23, 14:25, 21:25) в първия си двубой от приятелския турнир в Любляна. Съставите са разделени на два тима, след като треньорите искат да тестват възможно най-много играчи в мачовете. Всеки отбор ще изиграе по три гейма по схемата "всеки срещу всеки", като всеки отделно спечелен гейм ще носи по една точка. Победител в турнира ще бъде отборът с най-много точки.

Италианският селекционер на родните "лъвове" пусна в игра отбор "А" в състав Георги Сеганов, Мартин Атанасов, Аспарух Аспарухов, Цветан Соколов, Стефан Чавдаров, Алекс Грозданов, Николай Къртев и Владислав Иванов (либеро).

Най-резултатен бе Цветан Соколов с 13 точки (2 блокади), по 10 добавиха Аспарух Аспарухов (1 ас, 1 блокада) и Николай Къртев (3 блокади). За Словения Клемен Чебул заби 16 точки (1 блок, 1 ас), а Тончек Щерн добави още 12 точки за победата.