Националният отбор на България по волейбол загуби с 1:3 гейма (35:33, 22:25, 21:25, 18:25) от домакина Франция на приятелския турнир "Турноа дьо Франс". Момчетата на селекционера Радостин Стойчев допуснаха обрат, след като поведоха с 1:0 гейма.

Най-резултатен за българския тим беше капитанът Владимир Николов с 11 точки (2 блока, 1 ас и 38% ефективност в атака), въпреки че игра само до средата на третия гейм, а Матей Казийски и влезлият като резерва още в първия гейм Тодор Скримов завършиха с по 9 точки. Много силен мач изигра Костадин Гаджанов, който започна като титуляр и игра до края. Центърът на Пирин Балканстрой се отчете с 8 точки (4 блока и 50% ефективност в атака). За французите Антонен Рузие реализира 20 точки (3 блока и 61% ефективност в атака) за победата.

В последния ден днес на турнира българите излизат срещу Словения, който победи категорично Турция с 3:0 гейма, а Франция ще срещне турците. Срещите са съответно от 16:30 и 19:00 часа българско време в град Вилньов Д'Аск, който е на 15 км от Туркоа.

Франция - България 3:1 (33:35, 25:22, 25:21, 25:18)