ИГРАЙТЕ БЛИЦ ГЕЙМ 4 - ТУК!

Волейболният национален отбор започна със загуба участието си на турнира в Словения, който е част от подготовката на „лъвовете“ за европейското първенство в Полша и Дания. В град Хоче тимът на Камило Плачи отстъпи на домакините с 1:3 (22:25, 25:23, 28:30, 21:25).

Срещата започна много добре за българите, които успяха да поведат с 8:3. Двата тима продължиха равностойно до 11:7, след което последваха силни минути за домакините от Словения, които успяха да обърнат до 12:11 в своя полза. Все пак втората техническа пауза дойде при 16:15 за словенците. България изравни за 22:22 след серия от сервиси на Николай Николов. В крайна сметка Словения успя да взе гейма с 25:22 след контра на Митя Гаспарини и ас на Матевж Камник.

Втората част започна със силна игра на домакините, които водеха с 8:5 на първото техническо прекъсване. След два аса на Николай Николов българите изравниха и след това поведоха с 11:8. Словенците успяха да изравнят при 13:13. Българите поведоха за 20:16, но домакините изравниха за 22:22. България успя да измъкне гейма с 25:23 след блок-аут на Тодор Алексиев и контра от втора линия на Тодор Скримов.

След равностойно начело България поведе със 8:5 при първото техническо прекъсване в третия гейм. Последва силна игра на домакините и резултатът стана 9:9. Играта беше равностойна до края на частта и вървяха почти точка за точка, но превес имаха словенците, които спечелиха гейма с 30:28 след блокада на Камник.

Българите отново водеха на първото техническо прекъсване и в третата част – 8:6. След това разликата стана 11:8, но последва изравняване за 11:11. На второто техническо прекъсване домакините вече водеха с 16:14. Авансът на словенците нарасна на 22:19, което им позволи да спечелят гейма с 25:21, а с това и мача с 3:1.

По късно тази вечер от 21:00 ч. един срещу друг излизат другите два участника на турнира - Дания и Канада. Утре родните представители се изправят срещу Канада, като мачът е от 21:00 ч. българско време.

Словения - България 3:1 (25:22, 23:25, 30:28, 25:21)

Словения: Митя Гаспарини, Матевж Камник, Деян Винчич, Ален Пайенк, Клемен Чебул, Тине Урнаут - Яни Ковачич-либеро (Ян Покершник)
Селекционер: Лука Слабе

България: Георги Братоев, Цветан Соколов, Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Николай Николов - Теодор Салпаров-либеро (Николай Пенчев, Теодор Тодоров, Данаил Милушев)
Селекционер: Камило Плачи