Националният отбор по волейбол записа важна победа в третия си мач на турнира "Хуберт Вагнер" в Бидгош (Полша). Момчетата на Силвано Пранди надделяха с 3:1 гейма (23:25, 25:21, 25:19, 25:21) над Чехия, с която ще играем след месец на световното първенство. В първите два мача бихме домакина Полша и загубихме от Бразилия.

България започна с основния си състав. Това обаче не помогна и загубихме първия гейм с 23:25, макар че двата отбора бяха равностойни.

Вторият гейм започна по-добре за съперника, но българите обърнаха до 16:13 и след чудесно включване на Цветан Соколов изравниха геймовете. Третият гейма мина под преимуществото на нашите, които поведоха от самото начало и не изпуснаха лидерството си. По същия начин се разви и четвъртата част.

Утре националите заминават за Италия, където ще продължат лагера си преди Световното и с две контроли срещу "Скуадра адзура"./БЛИЦ