Волейболните национали спечелиха тристранния турнир в новата зала “Армеец Арена”. Пред пълните трибуни възпитаниците на Радостин Стойчев победиха Франция с 3:0 гейма (25:20, 25:19, 25:23) и показаха, че влизат във форма за предстоящото европейско първенство.

В първия двубой тимът би удари Чехия с 3:0. Двете престижни победи бяха постигнати с много желание и раздаване. Националите показват съвсем различна игра в сравнение с вялото представяне в Световната лига. Това дава повод за оптимизъм месец преди старта на Европейското, което ще се проведе между 10 и 18 септември в Чехия и Австрия.

Срещу сребърния медалист от предишното Европейско Стойчев заложи на най-добрия състав. Титуляри бяха страдащите от травми Андрей Жеков, Тодор Алексиев и Владислав Иванов. Добрата новина е все по-силната форма на асовете на тима ни Матей Казийски и Владо Николов.

Французите поведоха с 2:1 точки, но българите обърнаха резултата до 17:14 в своя полза, за да затворят първия гейм с 25:20. Във втората част възпитаниците на Радостин Стойчев бяха още по-убедителни и поведоха с 3:1 точки, за да увеличат преднината си при 18:14 и 22:17. Със силни последни атаки те затвориха и втория гейм с 25:19.

В третия гейм гостите водеха през почти цялото време и дръпнаха с 5 точки - 20:15. Българите показаха дух и стигнаха до 22:23 българите, след което взеха следващите три разигравания и спечелиха мача.

БЪЛГАРИЯ - ФРАНЦИЯ 3:0 (25:20, 25:19, 25:23)

България: Матей Казийски, Виктор Йосифов, Владимир Николов, Тодор Алексиев, Теодор Тодоров, Андрей Жеков, Владислав Иванов-либеро (Мартин Божилов, Цветан Соколов, Методи Ананиев, Христо Цветанов)

Франция: Жозе Трефъл, Жерард Арди-Десурс, Антонен Рузие, Еарвин Нгапет, Пиер Пужол, Самуеле Туя, Женя Гребенников-либеро