България завърши на трето място на Балканското първенство за жени под 19 години, на което страната ни е домакин. Волейболистките, водени от Борислав Крачанов, грабнаха бронзовите отличия след категоричен успех в зала "Христо Ботев над Черна гора с 3:0 (25:17, 25:22, 25:23).

Момичетата показаха характер след тежката и емоционална загуба от Турция в полуфиналите в четвъртък, излизайки пределно мобилизирани и концентрирани срещу черногорките.

В последната битка от Балканиадата стартираха Ванеса Радева, Маргарита Гунчева, Ива Дудова, Боряна Ангелова, Мария-Габриела Миличевич, Микаела Стоянова и либеро Йоана Докова.

И в трите части националките започваха ударно, но допускаха и да бъдат догонени. Въпреки опитите на Черна гора за нещо повече, българките бяха взели поука от предишните двубои и не позволиха обрат.

Известна интрига имаше само в третата част. В нея бяхме убедителни до 14-8, но допуснахме отпускане. Черна гора постепенно смъкна пасива си и дори изравни при 20-20, което се запази до 23-23, но с добра защита и по-агресивна атака взехме оставащите ни две точки.

Микаела Стоянова отбеляза 15 точки, 12 добави Ива Дудова, а 11 бяха на сметката на Боряна Ангелова. Грешките ни бяха двойно по-малко от предишния мач срещу Турция, но продължихме да изпитваме затруднение на начален удар (13 грешки и 6 аса). Черна гора направи 13 точки на блокада, докато нашите бяха 7.

Отборът ще получи два дни почивка, след което започва подготовката си за Световното първенство в Унгария (1-11 август).