Женският национален отбор по волейбол на България победи Франция с общ резултат 3:2 (25:22, 25:22, 19:25, 25:12), в допълнителния гейм 28:30, във втората контрола, играна в "Арена Самоков". Волейболистките ни постигнаха втори успех над французойките преди старта на Световната квалификация в Самоков на 3 януари. В първия мач националките ни победиха съперничките с 4:1. България е домакин на важното състезание (3-5 януари), като съперници са Словакия, Беларус и Чехия.

Треньорът Марчело Абонданца използва почти всички състезателки в мача, като бяха направени и промени в състава. Деси Николова игра на поста либеро, а Кристин Колчагова и Жана Тодорова взеха епизодично участие.

След като нашите взеха победа с 3:1, треньорските ръководства решиха да има пети допълнителен гейм. В него през цялото време игра разпределителката Любка Дебърлиева. Реализатор за България стана Добриана Рабаджиева с 14 точки. Страшимира Филипова добави 13 за победата.