Националният отбор по волейбол за жени записа седма поредна победа в Европейската лига. Момичетата на Драгутин Балтич биха Израел като гост във и втория мач, този път с резултат 3:0 гейма (25:20, 25:21, 25:7). Срещата продължи само час и 13 минути.

Така носителките на сребърни медали от миналогодишното издание на надпреварата остават на върха в класирането на група “Б” със 7 победи и само 1 загуба.

Домакините тръгнаха с много желание и поведоха със 7:1 в първия гейм. Постепенно обаче изравнихме и на техническото прекъсване вече водехме с 16:15. До края на частта натрупахме преднина, която ни позволи да я затворим спокойно при 25:20.

Вторият гейм бе равностоен, като не се стигаше до голяма разлика в резултата. След 10-ата точна обаче на терена имаше само един отбор – българския и момичетата направиха 18:11. В този момент последва отпускане в редиците ни и равенство 19:19. След прекъсване на Балтич успяхме да спечелим – 25:21.

С размяна на точки започна и третия гейм. В един момент обаче поведохме с 11 точки 0 17:6. До края дадохме само 1 точка на Израел и затворихме частта при 25:7 след само 18 минути игра./БЛИЦ