Селекционерът на националния отбор на България по волейбол за жени Марчело Абонданца и воденият от него МК-Карняги (Вила Кортезе) се класира за 1/4-финалите на Шампионската лига. Това се случи след категоричната победа като гост над руския гранд Динамо (Москва), където път играе звездата на "трикольорите" Ева Янева - с 3:0 гейма (25:15, 25:22, 25:23) в мач-реванш от 1/8-финалите на най-силния европейски клубен турнир.

Янева започна титулярка, но при 11:15 във втория гейм беше сменена и не се върна повече на терена. Тя завърши със 75% добро посрещане и 3 точки от атака.

По пътя към Финалната четворка в Азербайджан Абонданца ще изведе своя тим срещу италиански противник в четвъртфиналите. Той ще стане ясен по-късно тази вечер след края на реванша Скаволини (Пезаро) - Волей Бергамо (Бергамо).