България записа първа победа в последния си мач от квалификационния турнир в Холандия за Олимпиадата в Токио това лято, като се наложи с 3-1 над Азербайджан. Нашите взеха първия гейм на 23, а втория на 19, но загубиха третия на 21, за да се стигне до успех в четвъртия с 25:22 точки, с което заемат трето място в групата.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Българките ще трябва да стискат палци Холандия да бие Полша, а след това и Азербайджан да победи полякините, но не с 3-0. Тогава три отбора ще имат еднакво геймовото съотношение (4:7) и решителен ще е общият брой отбелязани точки.

Припомняме, че българките загубиха с 1-3 от Полша и с 0-3 от домакина Холандия. За последно женският национален отбор на България се класира за Олимпийските игри през 1980 година.