Световният и европейски волейболен клубен шампион Итас Диатек (Тренто) допусна изравняване в полуфиналния плейоф в италианската Серия А1. Възпитаниците на националния ни селекционер Радостин Стойчев паднаха като гост на Каза (Модена) с 0:3 (21:25, 23:25, 8:25) във втория мач от 1/2-финалите, игран тази вечер в зала "Пала Панини" в Модена.

Най-изненадваща беше загубата с 8:25 в третия гейм. Такъв срам БГ Тренто не беше преживявал, откакто Стойчев е начело на отбора.

Казийски и Цветан Соколов бяха титуляри. Матей завърши с 6 точки, а младият диагонал стана най-резултатен за своя тим с 10 точки. Третият българин в Трентино - Валентин Братоев, също се появи на терена от ъгъла през третия гейм, за да запише актив от 1 точка.

Кубинецът Анхел Денис изигра невероятен мач за Модена, реализирайки 27 точки и бе определен за най-полезен играч на мача (MVP).

Третият мач от серията, в която се играе до 3 победи, е на 1 май в Тренто. /БЛИЦ