Нефтохимик 2010 продължава напред в Европа, след като надигра като гост гръцкия Кифисия в турнира "Чалъндж къп" с 3:1 (25:23, 21:25, 25:21, 25:20) Момчетата на Иван Станев, които спечелиха с 3:0 преди седмица в „Арена Бургас“, поведоха с 2:1, което им бе напълно достатъчно, за да продължат напред, но взеха и четвъртата част. Следващият съперник на Нефтохимик е Спор Тото Анкара (Турция).

В първия гейм Нефтохимик се откъсна напред с 8:5, а малко по-късно авансът на българите набъбна до 18:13. Бургазлии бяха близо до успеха в гейма при 21:17, но Кифисия доведе нещата до 20:21. Все пак момчетата на Станев намериха начин отново да дръпнат с 24:21 и в крайна сметка да вземат гейма с 25:23.

Във втория гейм Кифисия поведе с 8:6, но Нефтохимик 2010 показа характер и изравни за 9:9. По-късно резултатът стана 14:12 и 17:14 за отбора на Иван Станев. Кифисия обаче направи обрат и поведе с 21:19. Домакините стигнаха и до геймбол при 24:21, за да вземат частта с 25:21.

В третия гейм на мястото на капитана Аксел Трухчев в шестицата започна французинът Франсоа Ребейрол. Играта в този гейм бе доста равностойна и се стигна до 10:10. Нефтохимик обаче поведе първо с 13:11, а след това с 17:14 след силни изяви на Ребейрол и Пенчев. После българите поведоха с 21:19, за да спечелят тази част с 25:21 и да се класират за 1/16-финалите.

В четвъртата част Трухчев се върна в шестицата, като мястото си му отстъпи Розалин Пенчев. Вече спокойни от класирането, избраниците на Станев дръпнаха с 19:15. С 25:20 бургазлии сложиха точка на спора.

Полякът Рафал Фарина завърши като топреализатор мача с 15 точки, колкото натрупаха и Жоро Петров и Стефан Окошанович за домакините. С цели 8 точки завърши разпределителят на Нефтохимик Добромир Димитров – 2 аса, 3 от блокада и 3 от атака.