Нефтохимик 2010 (Бургас) победи ЦСКА с 3:2 гейма във втората среща от полуфиналната серия на Суперлигата на България. Възпитаниците на Петър Дочев надделя срещу "армейците" в нажежената зала "Борис Гюдеров" с 20:18 в последния пети гейм, като преди това спаси два мачбола на съперника си.

Нефтохимик поведе в мача с 1:0 гейма, след като затвори първата част при 25:23. След това софийският отбор успя да покаже по-концентрирана игра и спечели следващите два сътоветно 25:23 и 26:24. Третият гейм бе далеч по-неравностоен и Нефтохимик отново вдигнаха нивото си в атака и най-вече на блок, което доведе до закономерно 25:16.

Третият гейм се оказа най-емоционален, след като ЦСКА успя да пробие рано в гейма още при 4:5, а след това имаше три мачбола при 14:11. Те обаче бяха спасени от бургазлии, а след това самите те можеха да затворят срещата при 15:14 в тяхна полза. Двата тима проължиха да се борят здраво за всяка точка, но при 18;18 Вальо Братоев спря атака на ЦСКА с блок, а след това Яни Георгиев прати топката в аут при атака.

Така Нефтохимик вече води с 2:0 победи във финалната серия и са само на един успех от класиране за финала.