Нефтохимик 2010 записа победа с 3:1 (25:16, 15:25, 25:23, 25:21) над Левски в мач от втория кръг на мъжката волейболна Суперлига.

Двубоят бе много оспорван, като равностойността доведе до амплитуди и размяна на първите две части. Третият гейм бе ключов, като се играеше буквално точка за точка. При равенството 23:23 обаче, по-голяма устойчивост показаха домакините, като успяха да измъкнат гейма, а с това да поведат с 2:1.

Предимството им се отрази благоприятно и в четвъртата част те диктуваха играта през цялото време. Сините се опитваха да се съпротивляват, но до обрати не се стигна и бургазлии успяха да затворят и този гейм, а с това постигнаха и крайната победа.

Топреализатор за Нефтохимик 2010 стана Пламен Христов с 19 точки. Явор Генов и Мартин Пенев добавиха по 14 за успеха. За Левски най-резултатен беше Мартин Павлов с 14 точки. Симеон Александров и Тодор Богданов завършиха с по 13 точки.