Шампионът Нефтохимик 2010 се наложи над домакина Левски с 3-0 (25:20, 25:20, 25:21) в първия мач от полуфиналните плейофи на мъжката волейболна WINBET Суперлига.

Вторият двубой в серията до две победи от три мача е на 5 април в Бургас, а при успех момчетата на Николай Желязков ще се класират за мача за титлата.

Първите два гейма се развиха по идентичен начин, като Левски повеждаше в началото, но допускаше обрат. Третият гейм вървеше равностойно до 12:12, след което шампионите дръпнаха с 18:14 и след това нямаха проблем да затворят мача срещу разколебания противник.

Денис Карягин беше най-резултатен за победителите със 17 точки, а Жани Желязков добави 10. Александър Николов пък беше най-добър за Левски с 12 точки, а бургазлии успяха да спрат един от лидерите на софиянци Боян Йорданов, който завърши с едва 4 точки.