Германският Аурубис (Хамбург) победи у дома румънския КСМ Букурещ (Букурещ) в първи четвъртфинален мач от третия по сила женски европейски клубен турнир за Купата на претендентите.

Домакините надиграха Мария Каракашева и съотборничките и с категоричното 3:0 (25:20, 25:11, 25:15) след 69 минути игра, пише bgvolleyball.com.

Българската националка игра само в първите два гейма от мача и все пак бе най-резултатна за своя отбор с 6 точки от атака. Мими записа и 40% добро посрещане. Топреализатор на мача стана Вендула Меркова със 17 точки за победителките.

Българското участие в тази среща бе допълнено и от втория съдия Кирил Стоянов.

За да се класират за полуфиналите, Каракашева и компания ще имат трудната задача да спечелят реванша на 13 февруари в Букурещ и веднага след това да преборят Аурубис и в златния гейм.