Руският национален отбор по волейбол за мъже пристига утре в България за двете срещи от осмия кръг на Световната лига. “Сборная” е единственият тим в четирите групи, който няма загуба досега. Тимът на Владимир Алекно изпусна първа точка в събота, когато победи Германия като гост с 3:2 гейма.

Русия каца в 15 часа във Варна. Двете срещи са в четвъртък и петък (30 юни и 1 юли) в зала "Конгресна" от 18.00 часа.

От тях зависи класирането на Матей Казийски и компания за финалната осмица в Полша. Родният тим се нуждае от две победи, за да се доближи до място в следващата фаза.

Българският тим получи почивка днес. Играчите ще подновят занимания утре. "Б" отборът тренира днес във фитнеса, а после имаше занимания в залата.