Воденият от българския треньор Драган Нешич Галатасарай (Истанбул) се класира за полуфиналите в женския турнир за Купата на Турция. В четвъртфинален мач-реванш, изигран в зала Бурхан Фелек край Босфора, момичетата на Нешич разгромиха МКЕ Анкарагюджю с 3:0 (25:11, 25:8, 25:11). След като Галатасарай сензационно загуби първия мач в столицата, се наложи полуфиналистът да бъде излъчен в златен гейм, който също бе спечелен от домакините убедително – 15:7.

Другият тим с българско участие – Ерели Беледиеси (Коня) загуби с 0:3 гейма като гост на Еджзаджъбашъ (Истанбул). Надежда Шопова беше в състава за първия и третия гейм и завърши с 1 точка. За полуфиналите се класираха четирите истанбулски гранда - Галатасарай, Еджзаджъбашъ, Вакъфбанк ТТ и Фенербахче./БЛИЦ