Асеко Ресовя (Жешув) постигна победа с 3:1 гейма (25:19, 17:25, 25:22, 25:21) в решителната пета среща от полуфиналния плейоф срещу ЗАКСА (Кадиержин-Кожле) и по този начин си осигури участие на финала на ПлусЛигата, където ще срещне Скра (Белхатув).

Българският национал Николай Пенчев бе титуляр за Ресоя и се отчете с 14 точки - 12 от атака при 60% успеваемост, 1 от сервис и 1 от блокада, информира bgvolleyball. Само преди седмица ситуацията за шампионите изглеждаше безнадеждна, след като те загубиха първите две срещи у дома от ЗАКСА. В тях Пенчев влизаше само за изпълнение на сервис. Така се стигна до инфарктен трети двубой, в който Ресовя съумя да обърне резултата от 0:2 до 3:2, българинът се появи в игра във втория гейм и бе с основна заслуга за победата. Последва нов успех за Ресовя като гост този път с 3:1, като Пенчев вече бе титуляр за своите.