Родните волейболисти Владимир Николов и Владислав Иванов спечелиха българското дерби срещу Валентин Братоев в първенството на ЛИГ А Маскулин във Франция.

В осмия кръг на шампионата тимът на АСЮЛ (Лион) надигра като гост ГКФА (Ажаксио) с 3:0 (26:24, 25:12, 25:18), като с категоричната си победа разочарова близо 1300 местни привърженици подкрепящи своите любимци.

С този успех тимът от Лион реализира четвърта победа в първенството, като с четири загуби и 13 точки се изкачи нагоре и вече е на седмо място във временото класиране. Съставът на Ажаксио реализира трета загуба до сега, като е актив от пет победи и 15 точки. Така Валентин Братоев и неговите съотборници, които до сега бяха втори във френското първенство, отстъпиха една крачка назад и вече заемат трето място във временното класиране.

Владимир Николов и Владислав Иванов бяха титуляри за победата на АСЮЛ. Николов обаче завърши със скромен актив от 7 точки ( 1 от блокада, 1 ас).

Валентин Братоев игра само в първите два гейма, като завърши с актив от 4 точки.