Имоко Волей (Конеляно), с Емилия Николова, се класира за финалната четворка за Купата на Италия, след като се наложи да играе допълнителен, златен гейм в четвъртфинала-реванш срещу Фопапедрети (Бергамо).

"Черните пантери" надиграха с 3:1 (25:21, 24:26, 25:18, 25:22) съперничките си в Пала Верде и изравниха резултата от първия мач в Бергамо преди няколко дни. Така по регламент се наложи да се изиграе допълнителен гейм, който Конеляно спечели с 15:13.

Еми Николова отбеляза 23 точки, турската й съотборничка Нериман Озсой заби 31, а американката Рейчъл Адамс се отчете с 21.

Имоко Волей се класира за финалите, които ще се проведат в Римини на 28 февруари и 1 март. Съперник на Конеляно ще бъде Игор Горгондзола (Новара).